Nacházíte se: Technická data >> Materiály rukavic

Co je Techcor®?

Techcor® technologie pletení, nedávno vyvinutá skupinouCMIG, zajišťuje zvýšený stupeň ochrany proti řezu tím, že rukavice lze užít jak do slabého tak velmi silného mechanickéhoprostředí .Toho je dosaženo ve skrze jedinečný výběr a směsi technických vláken vysoké kvality, která tímto zajišťují extra pohodlí, ohebnost prstů a zručnost při těchto činnostech.

Co je KEVLAR®?

Vyráběn firmou DuPont, KEVLAR® se jedná oslabé para-aramidové vlákno s mimořádnoupevností a tuhostí. Je-li užito při ochraně rukoua paží jako ochranný prvek takKEVLAR® pohlcuje energii, je odolný řezu aoděru, dosahuje mimořádně dlouhé životnosti,tepelné odolnosti a zručnosti při složitých pracech.Zatížením je KEVLAR® pětkrát silnější než ocela zajišťuje pětkrát vyšší odolnost vůči řezu ostřímnež hovězí štípenka.
 
 

Co je Dyneema®?

Dyneema® je vysoce funkční polyethylenové (HPPE) vlákno vyráběné za užití patentovaného gelu procesem navíjení,tak že nabízí maximální pevnost v kombinaci s minimální vahou a je 15 krát silnější než ocel. Dyneema® je vysoce odolná vodě, potu, zápachům a chemikáliím, umožňující dlouhou životnost do ukončení výroby.Dyneema® je nejsilnější materiálové vlákno na světě užívané v jako balistické brnění- ochrana a při vazbě ,aby nedocházelo k průniku do rukavice, kdy zajišťuje vysokou flexibilitu,pohodlí a vynikající provedení.

Co je AlphaSan®?

AlphaSan® je anti-mikrobiologická přísada, která obsahuje stříbrné ionty a nabízíaktivní ochranu proti široké řadě mikroorganismů s nízkými stupni chování.AlphaSan® anti-mikrobiologická přísada se neodpařuje nebo nerozkládá běhemčinností při vysokých teplotách. Stříbro je dobře známo jako bezpečné pro kontakt s člověkem a účinné proti širokému spektru mikroorganismů a není příčinou zápachů,odbarvení, bio-znečištění a dalších estetických problémů.

Co je Spectra® vlákno?

Spectra® vlákno je jedno z nejsilnějších a nejlehčích váken na světě. Jasně bílé vlákno , zatížením 10 krát silnější než ocel , více trvanlivé než polyestera má specifickou sílu, která je až o 40 % větší než u aramidového vlákna. Spectra® vlákno je vyrobeno z ultra-vysokého molekulárně těžkého polyetylenu,které je vyráběno a patentováno jako gel-navíjecí proces. Světlé, dostatečně plovoucí Spectra® vlákno projevuje vysokou odolnost vůči chemikáliím, vodě a UV záření.

Co je nitril ? (NBR)

Nitrotough™ rukavice jsou konstruovány použitím butadienu (NBR) syntetické gumy nanesené na 100%trikotovou bavlněnou vložku. Nitrilový základ jako silné trvalé potažení zajišťuje lepší ochranu než tradiční materiály jako PVC nebo kůže. Nitril může být použit také jako  jen slabé máčení k zajištění rovnováhy mezi ochrannými stupni a dokonalou ohebností. Nitrilovou směs a její chemické složení má každý výrobce před konkurencí utajenu a kvalita této směsi určuje v konečném výsledku délku odolnosti rukavice.
O směsi NBR výrobce Marigold a Comasec se dá všeobecně říci , že je jednou z nejkvalitnějších na světě, navíc obsahuje parfémové příměsi, které snižují zápach rukavice při eventuélním pocení rukou v rukavici !

Co je strečová příze?

Strečová příze je vyrobena ze syntetického elastomerového vlákna a je charakteristická svým vysokým stupněm elasticity.
Mezi nejvíce známé přednosti elasthanu patří popis následujících charakteristik: 

  • je snadno obarvitelný nebo lze potisknout  
  • velmi pružný (vlákno odolává 600%násobku natažení  před přetržením)
  • nedeformuje se po opětovném natažení
  • velmi lehké, tvarovatelné a jemné na dotyk

Co je PU?

Polyuretanová pěna (PU) je pórovitý, buněčný polymer, který obsahuje uretanové radikálya je vyráběn cestou chemické reakce uvolňujícípolyester.PU nabízí elasticitu gumy v kombinaci s dobrou pevností a trvanlivostí, které v porovnání s gumou mají lepší odolnost vůči oděru a přetrženípři nabídce vyšší ochrany vůči mechanickým vlivům.

Co je Biogel®?

Biogel® je slabě potažený vnitřek acrylátovým terpolymerem. Tato hladká vnitřní vrstva umožňuje vyčištěným rukavicím snadné nasazení na vlhkou nebo suchou ruku bez předchozího použití pudru nebo lubrikantu. Toto eliminuje nebezpečí alergické reakce na pudr a napomáhá k zajištění bezprašného prostředí.
 
 

Co je Microban® technologie?

Microban® technologie je vestavěna do rukavic kk zajištění nepřetržité bakteriální a protifungicidníochraně, speciálně v potravinářském průmyslukde jsou organismy jako je E Coli, salmonela alisteria v hojném výskytu.
 
 

Co je Thermolite®?

Thermolite® dodává teplo a pohodlíbez zatížení i ve vlhku.Je to slabá textilie, která zajišťuje velmisilný výkon, vyrobena pomocí firmyADVANSA konstrukcí dutého vlákna,které zadržuje vzduch uvnitř jako izolaci.Vysušuje se o 20% rychleji než ostatníizolační vlákna a o 50% rychleji než bavlna.Rukavice obsahující Thermolite® vláknojsou perfektně vrstvené a jako pohodlnéa lehké umožňují mnohé pracovní činnosti provádět zručněji a svobodněji .
 
 
 
 

Co je Kermel®?

Kermel® má velmi vysokou odolnost vůči oděru a teplotní vodivost dvakrát nižší než jakékoliv aramidové vlákno.Vynikající odolnost vůči chemikáliíma svoji podstatou je nehořlavé.


Základní vlastnosti materiálů rukavic.pdf
  Základní vlastnosti materiálů rukavic.pdf  
Nahoru
Kontaktujte nás...RE-agent s.r.o.
Distribuce-Objednávky-Vzorkovna
Provozovna: 253 01 Hostivice, Topolová 2020
Tel:    +420 220 910 028
Fax:    nemáme
Mobil: +420 603 181 712
email:re-agent@iol.cz

 

 

 

Společnost - rukavice